Organizujemy również

Obóz żeglarski

Obóz żeglarski dla dzieci i młodzieży

- Słońce, Wiatr i Woda Przygoda -

Lato 2019

 

Próchnówko k/ Tuczna

Pojezierze Wałeckie jez. Bytyń Wielki.

(Krajobrazowy Rezerwat Przyrody)

...

L.p.

Termin

Cena

Miejsce kursu

1.

30.06-13.07.2019

1350/1450 zł

Próchnówko /jez. Bytyń Wlk.

Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy pod żagle do Próchnówka na największy i najpiękniejszy akwen na terenie Pilskiego OZŻ i Ziemi Wałeckiej - jez. Bytyń Wielki. Już 31 lat nad tym akwenem działa baza obozów żeglarskich dla dzieci i młodzieży. Pilski OZŻ w bazie Próchnówko szkoli corocznie wielu adeptów żeglarskiego rzemiosła. Można też doskonalić tu swoje żeglarskie umiejętności. Jest niezły sprzęt do pływań pod żaglami, doskonała kadra instruktorska i oczywiście zawsze wspaniała wodniacka atmosfera. Jak mówią uczestnicy obozów żeglarskich z poprzednich lat: " ...do Próchnówka nad Bytyń nie przyjeżdżamy - tu po prostu corocznie wracamy...". Także w 2019 r.

Dodatkowo istnieje możliwość uzyskania patentu sternika motorowodnego (dopłata 350 zł) oraz ceryfikatu ISSA - Inland skipper

 

 

 

 

Grupy szkoleniowe:

 • manewrowa (1450zł) – szkolenie wg programu PZŻ na patent żeglarza jachtowego
 • ogólnożeglarska (1350zł) – podstawowe szkolenie żeglarskie
 • żeglarze z patentami (1350zł) - doskonalenie umiejętności i technik żeglarskich
 1. RAMOWY PROGRAM OBOZU
  Obóz ogólnożeglarski 
  - Podstawy żeglowania w teorii i praktyce.
  - Rejsy na jachtach pod nadzorem, nauka prowadzenia jachtu , manewry pod żaglami.
  Obozy żeglarskie w Próchnówku poza gwarancją spędzenia pięknych wakacji pod żaglami mają także na celu zapoznanie z walorami jez. Bytyń Wielki. oraz kształtowanie umiejętności i nawyków aktywnego wypoczynku w warunkach naturalnej przyrody.     
 2. WARUNKI UCZESTNICTWA 
  - Wiek 11 - 18 lat 
  - Umiejętność pływania
  - Zgłoszenie uczestnictwa

 3. OPŁATY
  Odpłatność obejmuje wszystkie koszty uczestnictwa tj. zakwaterowanie, wyżywienie (4 posiłki dziennie), ubezpieczenie, kadra instruktorska, bezpieczeństwo pływań, opieka medyczna, sprzęt pływający, itp.

 4. KADRA SZKOLENIOWA
  Kadrę instruktorską na obóz powołuje Pilski OZŻ. Sternicy - instruktorzy w każdym wypadku posiadają wymagane kwalifikacje, doświadczenie pedagogiczne oraz praktykę w prowadzeniu szkolenia żeglarskiego z dziećmi i młodzieżą.

 5. WYMAGANE WYPOSAŻENIE OSOBISTE
  - Menażka, kubek, niezbędnik (łyżka + nóż + widelec), przybory toaletowe, ręcznik, kalosze, kurtka przeciwdeszczowa lub "sztormiak", trampki, tenisówki. obuwie sportowe, bielizna osobista, kąpielówki, czapka płócienna lub wełniana z daszkiem i inne wyposażenie indywidualne wg uznania rodziców lub opiekunów.
  - Konieczny także zeszyt + ołówek.
  Uwaga: Zapewniamy zakwaterowanie w namiotach (6 os. w namiotach 10-cio os.) w związku z czym konieczne jest zabranie na obóz śpiwora i ewent. małej poduszki. Wyposażenie namiotów (łóżko typu kanadyjka, materac, koc) zapewnia organizator. Namioty ustawione są w „podobozie żeglarskim” na stanicy KH ZHP Piła w Próchnówku w pięknym, wysokim lesie sosnowym.
 6. INNE INFORMACJE 
  - Turnus rozpoczyna się od obiadu w pierwszym dniu obozu (godz. 13.00) a kończy śniadaniem w ostatnim dniu obozu (godz. 9.00)
  - Dojazd do Próchnówka i wyjazd po zakończeniu obozu we własnym zakresie 
  - Uczestnicy mają zapewnioną ciepłą i zimną wodę oraz natryski                                                    
  - Na terenie obozu czynne będzie ambulatorium
  - "Podobóz żeglarski" posiada oświetlenie
  - Na stanicy czynny będzie "mini - sklepik"
  - Ok. 60m od przystani znajduje się strzeżone kąpielisko dla uczestników
  - Szczegółowych informacji w sprawie obozu,
  udziela również biuro Pilskiego OZŻ

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy nad Wielki Bytyń! 
Życzymy uczestnikom wspaniałych wakacji ze słońcem, wiatrem, wodą i przygodą!

 

 

Czytaj więcej:  Obóz żeglarski

Spływ kajakowy rzeką Wełną

Poznajmy piękno Wielkopolski

Tych, którzy szukają pomysłu na niezapomniany i aktywny sposób na spędzenie dnia, a jeszcze nie siedzieli w kajaku zapewniamy, że warto spróbować i zapraszamy na spływ Wełną.

Wełna to rzeka wymarzona na jednodniowe spływy kajakowe. Jest dostępna dla spływów kajakowych od Jeziora Wierzbiczańskiego do Rożnowa, przy wysokim stanie do Obornik.
Wełna na wielu odcinkach przypomina rzekę górską ze względu na bystrza, ostre zakola oraz faunę i florę zawierającą elementy górskie.
Na wielu odcinkach Wełny został ustanowiony rezerwat przyrody ze względu na występujące tu rzadkie gatunki roślin.
Spływ Wełną to godziny przebywania wśród wspaniałej przyrody i ciągle zmieniający się krajobraz oraz próba własnych sił i wspaniała zabawa!

 

W programie:

4 godzinny spływ Wełną

zwiedzanie Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu (z możliwością przeprowadzenia lekcji muzealnej)

ognisko u leśniczego

 

 

Czytaj więcej: Spływ kajakowy rzeką Wełną